CO SE PRÁVĚ DĚJE ?

Na této stránce vás budeme informovat a aktualitách souvisejících se společným projektem.

 

Přidáno 20.6.2014

Dnes se vydáváme na poslední třídenní etapu pěšího putování na společné cestě. Tentokrát na pozvání našich rakouských kamarádů z Tagestätte Zuversicht zdoláme chybějící část stezky mezi Chlumem u Třeboně přes Schlag, Litschau do Heidenreichsteinu.

Fotogalerie z putování k nalezení zde.

 

Přidáno 24.6.2013

Od pátku do neděle (21.-23.6.2013) absolvovalo 22 poutníků z Domova sv. Anežky sedmou etapu našeho pěšího putování Na společné cestě aneb po stezce za svatým Jakubem. Celkem 43 km vedlo z Čachrova (loňský konec) přes Děpoltice, Nýrsko, Hadravu, Orlovice, Chodskou Lhotu, Novou Ves, Ráj, Tanaberg až do Všerub. Tím jsme splnili po sedmi letech úkol a napojili jsme se naší trasou na oficiální svatojakubskou poutní trasu. Osm statečných (viz poslední fotografie) dokonce absolvovalo všech sedm etap o celkové délce 300 km. Letos nás čekaly neuvěřitelně pěkná panoramata, milosrdné a přející počasí, dobří lidé, skvělá nálada a příjemná únava. Vivat!

 

 

Přidáno 21.6.2012

A je to tady! Po roce se opět vydáváme na cestu. Už zítra dopoledne vyjdeme z Nicova a půjdeme přes Kašperk, Sušici, Svatobor, Velhartice, Nemilkov až do Čachrova, kde v neděli skončíme. 6. etapa putování je dlouhá přibližně 43 kilometrů a čeká nás na ní krásná šumavská příroda a výhledy. Opět jdou s námi přátelé z Rakouska (Heidenreichsteinu). Určitě vám přineseme další informace o tom, co jsme viděli a zažili.

 

Fotogalerie zde

O putování v Čihovických listech

 

Přidáno 28.6.2011

Poslední červnový víkend (24.-26.6.2011) se uskutečnila již 5.etapa společného pěšího putování po stezce za svatým Jakubem. Zase jsme vzali mušle, batohy, deníčky a po pátečním ranním požehnání od faráře Marka Donnerstaga v čihovické kapli svaté Anežky jsme se vydali na pokračování naší cesty. Trasa vedla mezi Helfenburkem a Nicovem. Bylo nás celkem 32 poutníků z toho 11 kamarádů z Heidenreichsteinu. Přinášíme vám aktuální exkluzivní informace a fotoreportáž v příloze. (klikni zde)

 

Přidáno 30.4.2011

V sekci Průvodce cestou najdete zveřejněný internetový průvodce pěším putováním na trase mezi Týnem nad Vltavou a Helfenburkem v letech 2009 a 2010. Jde o etapy 9 - 13, které tak doplňují předchozí část zpracované trasy mezi Heidenreichsteinem a Týnem nad Vltavou. Průvodce je samozřejmě opět zpracován kromě běžného textu také ve formátu easy to read (snadné čtení). Najdete v něm plno fotografií, zážitků, praktických informací a zajímavostí. Budeme rádi za každou vaši reakci.

 

Průvodce najdete zde.

 

Přidáno 15.4.2011:

Co všechno se podařilo v rámci projektu Dál společnou cestou realizovat při budování tzv. terapeutických zahrad v Domově sv. Anežky a v Chelčickém domově sv. Linharta? Podívejte se na následující fotodokumentaci.

 

Domov sv. Anežky - budování terapeutické zahrady - fotodokumentace

 

Chelčický domov sv. Linharta - budování terapeutické zahrady - fotodokumentace

 

Přidáno 4.10.2010:

Páteční akce „Spolu – na cestě“ v Chelčicích se povedla. Byl to perný, ale velice zajímavý den. Sešlo se tu na osmdesát účastníků. Do Chelčic přijely skupiny dospělých lidí s postižením a pracovníků z charitního zařízení St.Pius v Peuerbachu a Tagesstätte Zuversicht v Heidenreichsteinu. Přidala se také další jihočeská sociální zařízení, Arpida a Empatie z Českých Budějovic, Stroom z Dubu u Prachatic. Samozřejmě přijeli „domácí“ z Anežky a všichni z chelčického Linharta se ujali role hostitele setkání. Brzy zveřejníme článek. Pro fotografie klikněte na odkaz níže.

 

Fotogalerie z akce Spolu – na cestě

 

Přidáno 22.9.2010:

Dospělí lidé se zdravotním postižením z jižních Čech, z Dolního a Horního Rakouska společně s pracovníky zúčastněných center se v pátek 1.října 2010 sejdou v Chelčicích a na odpolední program zvou také veřejnost. Setkání dostalo název „Spolu – na cestě“ a nabídne účastníkům zajímavý program.

- výstava obrazů z arteterapeutického ateliéru v hornorakouském zařízení St.Pius.

- panely představující připravované budování takzvaných terapeutických zahrad pro pracovní terapii dospělých lidí s postižením v chelčickém domově a také v Domově sv. Anežky v Týně nad Vltavou.

- 150 velkoformátových fotografií ze společného pěšího putování v červnu 2009 a 2010

Ve dvě hodiny odpoledne začne na pódiu u chelčického kostela netradiční kulturní program.

Setkání „Spolu – na cestě“ se snaží přispět ke vzájemnému poznávání lidí z Rakouska a jižních Čech, lidí s postižením a většinové společnosti a zároveň prezentovat Chelčický domov sv. Linharta, další zúčastněné organizace a některé výsledky své činnosti i záměry do budoucna.

 

Pozvánka – plakát s programem na akci „Spolu na cestě“

 

Tisková zpráva k akci „Spolu na cestě“

 

 

Přidáno 12.7.2010:

Vít Šubrt z Domova sv. Anežky a Stanislava Lenkerová z Chelčického domova sv. Linharta v minulých dnech vyrazili za zkušenostmi a nápady pro budování terapeutických zahrad na druhou odbornou stáž do St.Pius a St.Isidor v Horním Rakousku (provozuje Caritas). Naši partneři pro ně připravili opravdu zajímavý a náročný dvoudenní program tak, aby toho stihli poznat co nejvíce. Moc děkujeme.

 

Přidáno 30.6.2010:

Celkem 46 poutníků se zúčastnilo letošního putování mezi Protivínem a Helfenburkem. Trasu dlouhou 45 km jsme v pořádku absolvovali od pátku 25.6. do neděle 27.6.2010. Počasí bylo báječné, příroda nádherná, nálada skvělá, problémy se nevyskytly. Bylo to moc povedené putování.

O letošním putování v Čihovických listech (klikni)

Fotogalerie z letošního putování (klikni)

 

Přidáno 24.6.2010:

Zítra vyrážíme. Již počtvrté se vydáváme pěšky "Po stezce za svatým Jakubem". Skoro 40 poutníků si už balí batohy. Čeká nás od pátku do neděle asi 45 kilometrů. Protivín - Vodňany - Chelčice - Lomec - Vodňanské Svobodné hory - Bavorov - Helfenburk. Držte nám palce, ať vše v pořádku zvládneme.

 

Přidáno 3.6.2010:

Na začátku června bylo definitivně rozhodnuto Monitorovacím výborem Operačního programu přeshraniční spolupráce o schválení kofinancování projektu Domova sv. Anežky Dál společnou cestou z prostředků Evropské Unie.

 

Přidáno 30.5.2010:

Vít Šubrt z Domova sv. Anežky a Klára Kavanová Mušková z Chelčického domova sv. Linharta v minulých dnech vyrazili za zkušenostmi a nápady pro budování terapeutických zahrad na první odbornou stáž do Tagesstätte Zuversicht, na začátku července je pak čeká návštěva zařízení St.Pius a St.Isidor v Horním Rakousku. Rakouští partneři mají se zahradničením společně s lidmi s postižením dlouholeté zkušenosti, rádi bychom je využili a částečně přenesli také k nám do Anežky a hlavně do Linharta v Chelčicích, kde na využití čeká velká farská zahrada,“ dodává Jan Šesták. I proto se se svými návrhy v projektu angažovali studenti ze Zahradnické fakulty v Lednici (Mendelova univerzita v Brně), kteří připravili pro tři místa (Anežka, Kateřina, Linhart) zajímavá řešení.

 

Přidáno 3.1.2010:

Právě začíná realizace nového projektu DÁL SPOLEČNOU CESTOU. Do dubna 2011 nás čeká společné putování s rakouskými partnery, příprava a částečná realizace terapeutických zahrad v Domově sv. Anežky a v Chelčickém domově sv. Linharta a na podzim 2010 také integrační společenská akce Spolu na cestě, která se uskuteční v Chelčicích. Projekt je realizován se dvěma rakouskými partnery, Tagesstätte Zuversicht z Heidenreichsteinu a Caritas für Menschen mit Behinderung z Leondingu u Linze

Přidáno 15.9.2009:

V pátek 25.9.2009 se uskuteční závěrečný seminář k projektu Na společné cestě, beseda s účastníky putování pro lidi s postižením a v 15:00 hod. bude vernisáž výstavy NA SPOLEČNÉ CESTĚ k ukončení projektu a k 10.výročí otevření Domova sv. Anežky zahájena v Městském muzeu v Týně nad Vltavou. Výstava potrvá až do 30.října 2009. K dispozici budou také další výtisky průvodce. Těšíme se na Vás.

 

POZVÁNKA A PROGRAM SEMINÁŘ A BESEDA (KLIKNI)

 


 

Přidáno 12.9.2009:

V Heidenreichsteinu proběhlo v rámci místních regionálních trhů představení projektu Na společné cestě a tištěného průvodce místním obyvatelům, lidem se zdravotním postižením a pracovníkům Verein Zuversicht. Průvodce se setkal s velkým ohlasem.

 

Přidáno 17.7.2009:

V sekci „Na společné cestě“ jsme právě dokončili internetovou verzi netradičního průvodce pěším putováním mezi Heidenreichsteinem a Týnem nad Vltavou.

 

Přidáno 15.7.2009:

Usilovně pracujeme na internetové verzi průvodce cestou mezi Heidenreichsteinem a Týnem nad Vltavou. Najdete ho v sekci Průvodce cestou průběžně doplňovaný a již brzy kompletní.

 

Přidáno 15.7.2009:

V tuto chvíli se již tiskne první část netradičního průvodce putováním mezi dolnorakouským Heidenreichsteinem a jihočeským Týnem nad Vltavou. Tato knížka představuje pěší putování poutníků z Domova sv. Anežky a Tagesstätte Zuversicht, společné putování lidí se zdravotním postižením a pracovníků, dobrovolníků a přátel z obou těchto sociálních center. Nejedná o klasického turistického průvodce. Najdete tu kromě mapových podkladů a informací o trase hlavně velké množství nečekaných poutnických zážitků a fotografií, ale také poučná i úsměvná zastavení v místech, která často nepatří mezi tradiční turistické cíle. Čtenář tak může společně s poutníky na stokilometrové trase prožívat několikeré bloudění v oboře, vylézt na Petrovu skálu, brodit se přes řeku, sbírat zajímavé artefakty, dozvědět se něco o kolomazní peci nebo vyslechnout mravoučnou prózu Šimona Lomnického z Budče. Vydavatelé průvodce v úvodu říkají: „Naší hlavní motivací pro vydání tohoto průvodce knížky bylo inspirovat ostatní. „Chtěli jsme ukázat, že pěší putování od místa k místu není přežitek a že krásně není jen v hotelu u moře. Za novými podněty a zkušenostmi nemusíme jezdit tisíce kilometrů. Čekají na nás často za nejbližším kopcem Tolik proklamovaná integrace neprobíhá jen za zdmi škol a institucí, ale i ve volném čase každého z nás. Jejím základem jsou společné prožitky a zkušenosti.“ Netradiční průvodce bude distribuován především do organizací a zařízení, které poskytují sociální služby nebo jinak podporují lidi s mentálním postižením. Je určen pracovníkům těchto organizací, ale také běžné veřejnosti, která se tak skrze něj může více dozvědět o lidech s postižením. Průvodce je ale určený také samotným lidem s mentálním postižením. Má totiž ještě jednu zvláštnost. Veškeré texty jsou v něm uvedeny kromě běžné podoby upraveny v duchu konceptu „Easy-to-read“ (koncept vytvořený Mezinárodní ligou společností pro osoby s mentálním postižením, u nás známý pod názvem „Snadné čtení“) umožňující čtení textu také lidem, kteří mají potíže zejména se čtením složitého a dlouhého textu tištěného malým písmem. Domov sv. Anežky představí průvodce prostřednictvím semináře a výstavy v polovině září v Týně nad Vltavou. Zájemci si o něj mohou napsat již nyní.

 

Přidáno 7.7.2009:

Od pátku 26.6. do neděle 28.6. putovala skupina 35 poutníků z Domova sv. Anežky, Tagesstätte Zuversicht, dibrovolníků a pracovníků z Týna nad Vltavou do Chelčic. Bohužel v neděli brzy ráno přerušila naše putování v Protivíně povodňová vlna řeky Blanice, která nás přiměla k evakuaci. I přesto jsme toho hodně viděli a zažili, pocvičili jsme si němčinu a docela dost toho ušli v náročném a mokrém terénu. Připravujeme pro vás fotodokumentaci.

 

Přidáno 20.4.2009:

Právě probíhá příprava a tvoření průvodce po stezce za svatým Jakubem - Na společné cestě mezi Heidenreichsteinem a Týnem nad Vltavou. Předpokládáme, že průvodce bude vytištěn a připraven k distribuci v české i německé verzi někdy koncem května 2009. Možná tomu nebudete věřit, ale je to docela náročná práce. :-).

Zároveň už začínáme připravovat letošní etapu putování. To se uskuzeční poslední víkend v červnu. Zúčastní se ho přibližně 30 - 35 poutníků z Domova sv. Anežky i Tagestätte Zuvesicht. Předpokládaná trasa povede z Týna nad Vltavou přes Kamýk, Paseky, Protivín, Vodňany, Chelčice až na Lomec. Přibližně 40 km ve třech dnech. O všem vás samozřejmě budeme informovat.

 

 

Přidáno 20.11.2008:

V prostorech Domova sv. Anežky se ve čtvrtek 4.12.2008 od 17:30 hod. uskuteční beseda s cestovatelem Františkem Šestákem ze Sedlice, který v roce 2005 absolvoval cyklo putování přes deset evropských zemí z Blatné do španělského Santiaga de Compostela a na Konec světa u příležitosti 540.výročí od cesty poselstva Jiřího z Poděbrad vedeného Lvem z Rožmitálu. Beseda tohoto sedmašedesátiletého „cestovatelského nezmara“ nazvaná Z Čech až na konec světa aneb cesta Svatojakubskou cestou do Španělska a Portugalska bude doplněna promítáním fotografií z cesty a spojena s autogramiádou a prodejem  knihy o této cestě. Jste srdečně zváni.

Přidáno 12.8.2008:

Byla vydána tisková zpráva k projektu "Na společné cestě" (ke stažení zde). Tato zpráva byla 12.8.2008 uveřejněna na www.heplnet.cz , na www.tnv.cz , zveřejněna ve vysílání ČRo České Budějovice redaktorkou Martinou Sudovou, zveřejněna v periodiku Deník.

 

Přidáno 2.8.2008:

Monitorovací výbor Programu Evropské územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013 rozhodl dne 1.8.2008 bez výhrad o kofinancování projektu "Na společné cestě" z prostředků ERDF.

Přidáno 23.6.2008:

Od pátku 20.6. do neděle 22.6.2008 putovalo 20 poutníků po trase II.etapy stezky za svatým Jakubem z Třeboně do Týna nad Vltavou do kostela sv. Jakuba. Celkem jsme urazili 50 km. Společně s rokem 2007 tak 15 poutníků splnilo podmínku Svatojakubské cesty, když po ní urazili 100 km. Základní informaci o putování najdete v červencovém 101.vydání Čihovických listů, fotodokumentace je zveřejněna v sekci Fotografie , tam si můžete připomenout také loňskou I.etapu. Na stránce "Poutníci" jsou fotografie a jména poutníků. V průběhu léta, podzimu a jara by měl vzniknout internetový i tištěný originální průvodce celou stezkou z Heidenreichsteinu až do Týna nad Vltavou. Sledujte naše stránky.

 

Přidáno 25.3.2008:

Právě připravujeme II.etapu třídenního putování skupiny asi 20 "poutníků" z Domova sv. Anežky, které se uskuteční 20.-22.6.2008 z Třeboně do Týn nad Vltavou. Zároveň připravujeme projekt - žádost o financování aktivit spojených s realizací stezky (průvodce, výstavy atd.) z OP přeshraniční spolupráce ČR - Rakousko.

 

Přidáno 27.6.2007:

Od pátku 22.6. do neděle 24.6.2007 putovalo 19 poutníků po trase I.etapy stezky za svatým Jakubem z Nové Vsi nad Lužnicí do Třeboně ke sv.Jiljí. Celkem jsme urazili 50 km. Základní informaci o putování najdete v červnovém 86.vydání Čihovických listů, fotodokumentaci najdete zde . Na stránce "Poutníci" jsou fotografie jména (a přibudou další informace) o poutnících. Na stránce "Cesta" se budeme snažit v blízké době zveřejnit popis I.etapy, další zajímavosti z cesty a události, které putování doprovázely. Sledujte naše stránky.

 

Přidáno 5.5.2007:

Právě připravujeme třídenní putování skupiny asi 20 "poutníků" z Domova sv. Anežky po trase zamýšlené stezky z Nové Vsi nad Lužnicí do Třeboně, které se uskuteční 22.-24.června 2007. O této cestě vás budeme samozřejmě podrobně informovat. Na předpokládanou trasu se můžete podívat tady: předpokládaná trasa putování

 

Přidáno 25.1.2007:

Zuversicht realizuje ve spolupráci s Karlem A.Immervollem projekt „Pert Holz“. Cílem projektu je propojení divadelních a hudebních aktivit Tagesstätte Zuversicht s využitím klavírní skladby Johna Cage z roku 1987. (více)

 

Přidáno 22.1.2007:

Česká křesťanské akademie - Místní skupina Týn nad Vltavou pořádá ve čtvrtek 22.3.2007 v 18.00 hod. ve Špejchar klubu v Čihovicích přednášku doc. MUDr. Zdeněk Susy, CSc. “Putování do Santiago de Compostela“.

 

 

Přidáno 19.1.2007:

 

Zuversicht realizuje malý projekt v rámci Iniciativy Interreg III.A: „INTEGRACE BEZ HRANIC“. Cílem projektu je udržovat kontakty s Domovem sv. Anežky, připravit a uskutečnit společné symposium jako závěr projektu – toto symposium by mělo ukázat veřejnosti, jaké probíhají v obou centrech aktivity a projekty. (více)

 

 

 

 

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

10. 11. Evžen

Zítra: Martin

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

462475
TOPlist
foot