Živelná pohroma - hudební a taneční dílna

 

Jednou týdně se v Domově sv. Anežky schází „Živelná pohroma“. Co to je? Originální hudební skupina, folklórní soubor, taneční skupina, co jen chcete a co je právě potřeba.

Živelná pohroma pracuje od roku 2006 a má za sebou celou řadu vystoupení i úspěchů. V Živelné pohromě účinkují uživatelé sociálních služeb Domova sv. Anežky, ale také kamarádi, příležitostní muzikanti a další hudební a taneční přátelé. V průběhu roku se nás obvykle schází 10 – 20 účinkujících a účastníků.

Kapelníkem byl do června 2014 Honza Šesták. Mezi stálice a pravidelné účastníky Živelné pohromy patří Karel Domín, Hanka Ťupová, Fanda Bandy, Luboš Jiříček, Jitka Konrádová, Jirka Štěrba, Klárka Žluvová, Tomáš Jára, Marcela Brezinová, Štěpán Kůs, Tomáš Dvořák, Tomáš Pavelka, Zuzka Šefránková, Míra Petřík, Pavel Kubík a další a další a další a další živelní členové ……

 

25.4.2014 - Májková Garden Párty 

Živelná pohroma zahrála a zazpívala při předčasné májkové garden party na zahradě Domova sv. Anežky.

 

22.3.2014 - Bohunický dřevák

Živelná pohroma se v sobotu 22.3.2014 již po deváté zúčastnila soutěžní přehlídky Bohunický dřevák v Bohunicích u Týna nad Vltavou. Za živelně předvedené písně Jdou po mě jdou (J.Nohavica) a Zabili, zabili (z Balady pro banditu) si od diváků vysloužila 5. místo (z 15 zúčastněných skupin). Gratulace!

Živelná pohroma hrála ve složení: Karel Domín, Hanka Ťupová, Marcela Brezinová, Tomáš Dvořák, Lenka Hintermüllerová, Jirka Štěrba, Míra Petřík - zpěv, Luboš Jiříček a Zdeněk Pletzer - bubínky, Kája Hladeček - housle, Petr Rohlena - kontrabas, Ondra Bouška - kytara, Petr Rohlena nejml. - zpěv, Anna Šestáková - akordeon, Vojta Hladeček - stafáž a Honza Šesták - akordeon, melodika, Jitka Konrádová - tanec.

 

 

20.12.2013 - Předvánoční setkání v Domově sv. Anežky

 

13.12.2013 - Zimní plavba, Hotel Zlatá loď, Týn nad Vltavou

Tradiční Zimní plavbu v Hotelu Zlatá loď v pátek 13.12.2013 organizovanou kapelou Luňáčci oživila hned na začátku třemi písněmi také skupina Živelná pohroma. Výtěžek ze vstupného na tuto příjemnou předvánoční country akci byl opět darován ve prospěch Domova sv. Anežky. Moc děkujeme všem návštěvníkům, kapele Luňáčci a Ing. Jaroslavu Luňáčkovi za 7.000,-Kč.

 

22.11.2013 - Vernisáž výstavy Uprostřed ... , Městská galerie U Zlatého slunce

V pátek 22.11.2013 vystoupila Živelná pohroma v rámci vernisáže výstavy Výtvarného ateliéru Domova sv. Anežky Uprostřed v Městské galerii U Zlatého slunce v Týně nad Vltavou. S velkým ohlasem zahrála Malagelo a Zabili, zabili.

 

20.9.2013 - Čihovické dožínky

  

V pátek 20.9.2013 jsme přijali pozvání hospodáře Jiřího Netíka s hospodyní paní Netíkovou na tradiční Čihovické dožínky. Oblékli jsme se do krojů a přinesli jsme radostně a s písní dožínkový věnec a chléb. Všem přítomným jsme zatančili tanec o tom, jak sedláček seje, seče, mlátí, modlí se a slaví dožínky.

 

25.7.2013 - Vystoupení u příležitosti předávání 8 velkoprostorových vozidel Ford od Nadace Charty 77 - Konta Bariéry - Praha, Globus, Čakovice

Živelná pohroma měla tu čest stát se doprovodným programem slavnostního předávání osmi velkoprostorových vozidel Ford neziskovým organizacím od Nadace Charty 77 - Konto Bariéry. Domov sv. Anežky tento velkorysý dar také obdržel. Vzhledem k malému pódiu a malému počtu míst v autě jsme vyrazili jen v malé skupině (Karel Domín, Hanka Ťupová, Fanda Bandy, Lukáš Kazík, Luboš Jiříček, Honza Šesták). Zahráli jsme přítomným zástupcům sponzorů a organizací a komejdoucím nakupujícím celkem tři písně:  Malagelo, Nikdy není tak špatně a ...potom speciální píseň, kterou jsme složili přímo a jen u příležitosti tohoto předávání (refrén písně viz níže). Tu si s námi zazpívali dokonce i Jiří Lábus a ředitelka nadace Mgr. Božena Jirků. V závěru se přidala také většina přítomných a píseň se tak stala neoficiálním hymnem této akce. 

Refrén speciální písně:

Kupujte lidičky, kupujte taštičky s Globusem.

Nejsou to chiméry, Konto Bariéry s Lábusem za vaše taštičky nakoupí fordíčky u Forda.

Na zámku s Defendem darují je, kde je potřeba!

 

30.4.2013 - Tradiční stavění březového máje před Anežkou

Jako obvykle jsme se oblékli do krojů, zakřepčili a zazpívali májové písně pod naší malou milou březovou májkou. 

 

23.3.2013 - 25.ročník Bohunického dřeváku

Živelná pohroma má za sebou úspěšné vystoupení na 25. ročníku soutěžního setkání Bohunický dřevák. Dvě soutěžní písně (Folklóreček od Bratří Ebenů a Petěrburg od Jarka Nohavici) přinesly naší skupině 3.místo v divácké soutěži. Moc děkujeme.Opět jsme si to náramně užili. Živelná pohroma hrála ve složení: František Bandy - cayon, Luboš Jiříček - bubínek, Lenka Hintemüllerová - zpěv a flétna, Karel Domín - zpěv a vozembouch, Hanka Ťupová - zpěv, Tomáš Dvořák, Marcela Brezinová, Míra Petřík, Jirka Štěrba - zpěv, Jitka Konrádová - tanec, Lukáš Kazík - kytara, Ondra Bouška - kontrabas, Karel Hladeček - housle, Jarda Holub - klarinet, Honza Šesták - melodica.

 

21.12.2012 - Předvánoční setkání v kapli sv. Anežky v Čihovicích 

 

17.12.2012-Gefos a.s.,Č.Budějovice,vernisáž výstavy Na sloupech

 V pondělí 17.12.2012 se v sídle společnosti GEFOS a.s. v Českých Budějovicích uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy obrazů Výtvarného ateliéru Domova sv. Anežky, o.p.s. nazvaná "Na sloupech". V programu zahrála s velkým úspěchem vánoční koledy naše hudební skupina Živelná pohroma. Návštěvníci vernisáže si mohli nakoupit výrobky z našich chráněných dílen (a nakoupili jich za 10 tisíc Kč). Obdivovali všech 40 vystavených obrazů a 15 z nich si zarezervovali, aby je po skončení výstavy mohli získat. Děvčata z Gefosu připravila výborné občerstvení. Atmosféra byla milá, příjemná a přátelská a všem se nám v Gefosu moc líbilo. 

 

7.12.2012 - Hotel Zlatá Loď, Týn nad Vltavou, host kapely Luňáčci

V pátek 7. prosince 2012 vypluli příznivci kapely Luňáčci na svou pravidelnou „Zimní plavbu“ v Hotelu Zlatá Loď v Týně nad Vltavou. Připomeňme, že v loňském adventní čase darovala kapela Luňáčci výtěžek ze vstupného Domovu sv. Anežky. Přijeli jsme tedy prostřednictvím Živelné pohromy poděkovat. Zahájili jsme večer sedmi koledami, živelnými i vánočně tajemnými. Naše pojetí se divákům líbilo a dokonce mnohé z účinkujících jmenovitě chválili. A na závěr jsme i v letošním roce dostali darem od kapely Luňáčci výtěžek ve výši 5.000,-Kč. Upřímně děkujeme a těšíme se třeba zase na rok. 

Hráli a zpívali: Jitka Konrádová (tanec), Lukáš Kazík (kytara), Petr Rohlena (kontrabas), Karel Hladeček (housle), Franišek Bandy (zpěv a cajon), Luboš Jiříček (zpěv a tamburína), Lenka Hintermüllerová (zpěv a flétna), Karel Domín (zpěv a fanfrnoch), Hanka Ťupová, Jirka Štěrba, Tomáš Jára, Tomáš Dvořák, Marcela Brezinová, Míra Petřík (zpěv), Miloš Šesták (flétna), Honza Šesták (akordeon, zpěv). 

 

4.10.2012 - festival DIVSEFEST, amfiteátr DK Slávie Č: Budějovice

Ve čtvrtek 4.10.2012 od 20:00 hod. jsem vystoupili v rámci čtyřdenního DIVSEFESTu v Českých Budějovicích. Navzdory nepříznivému počasí se pořadatelé rozhodli setrvat u open air varianty progamu a měli jsme tak možnost vystoupit na letní scéně DK Slávie. Byl to zatím náš nejdelší program (asi 45 minut) a moc děkujeme všem fanouškům a posluchačům, kteří nás usilovně povzbuzovali a náramně tleskali a dupali.

 

21.9.2012 - Čihovické dožínky, v hlavní roli dřeváky 

V pátek 21.9.2012 jsme na pozvání hospodáře Jiřího Netíka slavili v Čihovicích dožínky. Živelná pohroma se již tradičně ustrojila do krojů a ujala se předávání dožínkového věnce, upečených chlebů (Ireno díky) a kytice. V hlavní roli byly tentokrát dřeváky na nohou tanečníků, které svým zvukem měly hospodáři připomenout, že je třeba obilí ještě vymlátit. Hospodář byl ale připravený a cep měl připravený po ruce. K tomu pozval všechny návštěvníky na pivo, maso a další dobroty. Hospodyně upekla koláčky a farářové Marek Donnerstag z Týna nad Vltavou a Josef Suchár z Neratova udělili všem přítomným požehnání. Nesmíme zapomenout na dudy, které letos doplnily naši živelnou muziku. Moc děkujeme panu hospodáři za pozvání a pohoštění. 

 

14.9.2012 - Sraz Klubu dýmkařů Dymka.net, Písek Hotel Bílá růže

V pátek 14.9.2012 se v podvečer vydalo 17 členů naší hudební skupiny Živelná pohroma do Hotelu Bílá Růže v Písku, kde kapela zahrála a zazpívala čtyři písně ze svého repertoáru (Malagelo, A vy páni muzikanti, Nikdy není tak špatně, Široký, hluboký) členům Klubu dýmkařů Dýmka.net, kteří se zde sešli ke svému pravidelnému srazu a na programu měli také benefiční dražbu ve prospěch Domov sv. Anežky. Skvělá akustika malého sálu a obrovská podpora dýmkařů, to vše přispělo k naprosto famóznímu výkonu Živelné pohromy. Vystoupení jsme si tentokrát mimořádně užili. I když Fanda Bandy opět protrhl bubínek :-). Dýmkaři poté zahájili benefiční dražbu, která po třech hodinách přinesla neuvěřitelný výtěžek 38.770,-Kč pro Domov sv. Anežky. 

 

20.6.2012 - Zahradní slavnost v Empatii České Budějovice

Ve středu 20.6.2012 potěšila Živelná pohroma všechny návštěvníky Zahradní slavnosti v Domově Empatie v Českých Budějovicích. Čtyři živelné písně (Malagelo, A vy páni muzikanti, Bitva o Karlův most a Nikdy není tak špatně) jsme zvládli v dobré formě. Návštěvníkům možná trošku vadilo, že po našem vystoupení začalo pršet. Ale považte, jak jinak by to po Živelné pohromě mělo dopadnout?

 

27.4.2012 - Vystoupení na Garden Party 2012

Živelná pohroma tentokrát před Anežkou zatančila v krojích a zazpívala oblíbenou májkovou píseň. Jako host přijel na naši Garden Párty také Vandrband.

více fotografií najdete na zde.

 

24.3.2012 - 24.ročník Bohunického dřeváku

Živelná pohroma se zúčastnila opět po roce soutěžní přehlídky amatérských skupin v Bohunicích. Živelně zahrané písně Malagelo a Potkal potkan potkana nakonec přinesly vítězství v divácké soutěži a navíc zvláštní ocenění za sborový zpěv a nejlpeší tanečnici Jitku Konrádovou.

 

22.prosince 2011 - Předvánoční setkání v kapli svaté Anežky v Čihovicích

Živelná pohroma posílená o dudy zazpívala téměř 50 návštěvníkům své pásmo koled doplněné o živý Betlém.

 

7.prosince 2011 - Slavnostní zahájení provozu třídící linky elektrošrotu Rumpold, s.r.o.

To byla sláva! Kdo by nechtěl být jediným kulturním programem při takové příležitosti. Přestavěná výrobní hala poskytla našim koledám nezvykle dobrou akustiku a tak jsme mohli udělat řádnou předvánoční atmosféru všem hostům této slavnostní chvíle v Týně nad Vltavou.

 

2.prosinec 2011 - Vernisáž odhalila Zimní maličkosti

První prosincový pátek přišlo odhalení. Za doprovodu koled Živelné pohromy a promluvy galeristky Marie Hanušové, starosty Týna nad Vltavou Mgr. Milana Šnorka i návštěvnického verbálního vstupu Růženy Valenzové došlo ke slavnostnímu zahájení benefiční prodejní výstavy Zimní maličkosti v Městské galerii U Zlatého slunce. Na návštěvníky čeká až do 8.ledna 56 autorských obrazů Roberta Valenzy, Tomáše Járy, Hany Ťupové, Martiny Bártové, Jitky Konrádové, Marcely Brezinové, Františka Bandy a Lenky Hintermüllerové. Již nyní je 16 obrazů rezervovaných. Další můžete získat benefiční koupí také vy. Přijdete se podívat? V galerii můžete zakoupit také naše originální novoročenky a vystřihovací betlém.


 

Tradiční Čihovické dožínky zahájila Živelná pohroma

Sluncem zalitý podzimní pátek 23.září 2011 se v pozdním odpoledni proměnil v tradiční dožínkovou slavnost. Již po čtrnácté se v Čihovicích hospodáři Jiřímu Netíkovi předával na znamení ukončení žní dožínkový věnec a chléb. A jako již tradičně si toto slavností zahájení dožínek vzala na starosti Živelná pohroma, tentokrát byla navíc dobře slyšet, byla totiž posílena o nový ozvučovaní systém reproduktoru a mikrofonů pořízený z grantového programu Jihočeského kraje. „Čihovické náves, pěkná zelená“ – právě tak začíná dožínkové  vystoupení krojovaných tanečníků Živelné pohromy. Novinkou bylo také harmonikářské posílení Štěpánem Kůsem. Hospodáři s hospodyní se vystoupení samozřejmě velmi líbilo. Na oplátku, hned po požehnání věnce farářem Markem Donnerstagem, dali tanečníkům koláčky a dožínkový džbán naplněný pivem.

Čihovická dožínková

V Čihovicích na poli, obilí jsme viděli.

Obilí, obilí, všude samé obilí, pořád jenom obilí, obilíčko.

V Čihovicích na poli, kombajny jsme viděli.

Sekaly, sekaly, pořád jenom sekaly, až měly ty kombajny posekáno.

V Čihovicích u rybníka, Jirka Netík sladce spinká,

Obilí jsme sklidili, do stodoly svozili, a tak se teď těšíme na dožínky.

 

Duben 2011 – Stavění Máje

Živelná pohroma zahrála, zazpívala a zatancovala v krojích k letošnímu stavění máje na zbrusu novém dřevěném pódiu před Domovem sv. Anežky.

 

Březen 2011 - Šestý Bohunický dřevák stříbrem zdobený

Naše hudební skupina Živelná pohroma se 19.března 2011 již pošesté vydala poměřit síly s dalšími hudebními skupinami na soutěžní hudební přehlídku Bohunický dřevák. Členové skupiny měli za sebou dva měsíce intenzivního zkoušení písní „Brouk“ (v originále hraje kapela Divokej Bill) a „Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř“ (písničkář Jan Burian). Příprava se vyplatila. Po heroickém výkonu se Živelná pohroma umístila v divácké soutěži na úžasném druhém místě v konkurenci dvanácti hudebních uskupení.

 

 

Březen 2010 - Dřevák: Živelná pohroma stála opět „na bedně“

Již popáté jsme na konci března nasedli do Mercedesu a společně s nástroji a touhou podělit se o naše živelné zpívání s ostatními vyrazili směr Bohunice, kde se rozjela 22.soutěžní přehlídka country a folkových kapel z Vltavotýnska a dalšího širokého okolí. V konkurenci 12 hudebních uskupení jsme v ocenění diváků nakonec po obrovském souboji s Wanderbandem skončili na skvělém 3.místě! Ještě, že tak. Jitka před vyhlášením vypadala, že jí nervozita přivodí infarkt a hrozila inzultováním kohokoliv, pokud alespoň něco nedostaneme. Naše živelné podání písní Jednou ráno (Buty) a Malé kotě (Suchý-Šlitr) však přineslo úspěch. Dlužno dodat, že od roku 2006 jsme v této soutěži neskončili hůře než čtvrtí. Vivat všem z Živelné pohromy!

 

 

 

Obsazení Živelné pohromy – Dřevák 2010: Karel Domín (zpěv, bubínek), Hanka Ťupová (zpěv), Lenka Hintermüllerová (zpěv, paličky), Tomáš Jára (zpěv, paličky), Jitka Konrádová (taneční sekce s vějířem), Miloš Šesták (flétna), Karel Hladeček (housle), Petr Rohlena (kontrabas), Jaroslav Roček (kytara), Jan Šesták (klávesy, melodica), Tomáš Dvořák (zpěv, paličky), Luboš Jiříček (zpěv, paličky, hromová hůl), Robert Valenza (zpěv, paličky).

 

Na „dřevák“ už nové rytmické nástroje

Velmi rychle se blíží každoroční březnové klání hudebních skupin na Bohunickém dřeváku. Živelná pohroma, která předloni v této přehlídce zvítězila a v loňském roce skončila na druhém místě, bere přípravu na „dřevák“ velmi vážně. Každou středu odpoledne se společenskou místností rozléhá zatím nerozpoznatelné halekání a neurčité tóny. Spolu s nimi však nově můžete zaslechnout také naprosto nepřeslechnutelné klepání, bouchání, cinkání a hromobití. Původcem těchto dosud nepoznaných zvuků jsou nové rytmické hudební nástroje, které byly zakoupeny z výtěžku předvánočního koncertu skupiny Luňáčči v Hotelu Zlatá Loď v Týně nad Vltavou (http://www.elbh.cz/lunacci/band.htm). Ještě jednou Luňáčkům děkujeme a všechny ostatní už nyní informujeme, že v akci nástroje (na snímku dole) spatří na vlastní oči právě na Bohunickém dřeváku. Přijďte nás podpořit 20.3.2010.

 

 

Video ukázka

Klikněte na odkaz a využijte tak jedinečnou možnost shlédnout 40 s ukázku vystoupení Živelné pohromy na vernisáži výstavy „Na společné cestě“ v Městském muzeu v Týně nad Vltavou v září 2009.

 

Živelná pohroma v muzeu - září 2009

 

 

Prosinec 2009 – benefiční koncert Luňáčkové

Vánočního koncertu bluegrassové vltavotýnské skupiny Luňáčci předposlední prosincovou sobotu v Týně nad Vltavou se jako host zúčastnila také Živelná pohroma. Díky četným virózám a chřipkám byla bohužel významně oslabena, především na klíčových pěveckých postech, ale i tak přinesla ho Hotelu Zlatá loď kousek ze své příslovečné živelnosti. Velká škoda, že žádný divák nevyslyšel naši pódiovou výzvu a nepřidal se k nám. Naopak velký dík všem, a panu Jaroslavu Luňáčkovi zvláště, kteří při koncertu přispěli finančním darem na provoz Domova sv. Anežky. Z koncertu jsme si přivezli dar ve výši 4.600,-Kč. Moc děkujeme a ať to hraje i v roce 2010.

 

 

Prosinec 2009 - předvánoční setkání v kapli svaté Anežky

Po pěti ročnících „punčování v Anežce“ se živým Betlémem a punčem se letošní předvánoční zakončení pracovního roku odehrálo nově, v novém prostředí, s jinou atmosférou. Pracovníci a uživatelé z Anežky, rodiče, známí a přátelé se v pátek 18.12.2009 odpoledne sešli nejprve v krásném prostředí čihovické kaple svaté Anežky, aby si společně se Živelnou pohromou zazpívali koledy a přijali předvánoční požehnání faráře Marka Donnerstaga.

 

 

Září 2009 - vernisáž v týnském muzeu

Poslední zářijový pátek se po třetí hodině odpolední otevřenými okny z týnského muzea valily na náměstí hlasy a tóny naší hudební skupiny Živelná pohroma. To právě vrcholila vernisáž výstavy „Na společné cestě“, které se zúčastnilo asi šedesát návštěvníků. Výstava byla Domovem sv. Anežky uspořádána k zakončení projektu „Na společné cestě“ a u příležitosti 10.výročí otevření Domova sv. Anežky. Návštěvník si tak může prohlédnout 40 velkých fotografií z putování Domova sv. Anežky a Tagesstätte Zuversicht mezi Heidenreichsteinem a Týnem nad Vltavou. Výstava představuje také téměř 50 obrazů z Výtvarné dílny Domova sv. Anežky a ukázky výrobků jednotlivých chráněných dílen. Vše doplňují informační panely mapující historii a činnost Domova sv. Anežky.

 

Září 2009 – Čihovické dožínky

Dožínkový věnec, koláčky, dožínkový džbán naplněný pivem, alegorické vozy, to vše bylo součástí již tradičních Čihovických dožínek v pátek 18. září 2009. Krojovaná Živelná pohroma přijela za hospodářem s hospodyní na ozdobeném traktůrku s transparenty „Posečené obilíčko, připijem si na zdravíčko“ nebo „Úroda je ve stodole, odpočinou naše pole“. Zajímavé inovace se dočkala dvojice předávající věnec a kytici. Čeledína Karla doplnila tentokrát děvečka „Luboška“. Ta slavila mezi přihlížejícími ohromný úspěch a ještě dlouho po předání musela pózovat pro senzacechtivé fotografy. Jeden ze snímků přinášíme i čtenářům Čihovických listů. A pak už se chasa a hosté bavili, jedli, pili a naplnili tak jedno z hesel „Konce sklizně oslava, posedíme do rána…“ Moc děkujeme hospodářům Netíkům za povedenou a příjemnou oslavu konce žní.

 

 

Březen 2009 - Stříbrný dřevák – medailová sada je kompletní !

 

Místo na stěně, kde celý rok visela putovní trofej vítěze bohunického klání – dřevák, zůstalo po poslední březnové sobotě prázdné. To ale rozhodně není důvod ke zklamání. Ba právě naopak. Hudební skupina Domova sv. Anežky při svém čtvrtém účinkování na amatérské soutěžní přehlídce Bohunický dřevák opět prokázala svou neutuchající chuť s radostí si zazpívat a strhnout diváky svou živelností. To diváci ocenili vhazováním hlasovacích žetonů a ve výsledku tak přinesli Živelné pohromě skvělé druhé místo v diváckém hlasování. Moc všem divákům děkujeme. Snad jsme si je naklonili netradičním pojetím Hlídače krav Jarka Nohavici ? Možná zabraly originální rozdávané čepice s bambulí nahoře, se kterými ještě dlouho po našem vystoupení diváci pohybovali po sále ? Nebo snad překvapila nečekaně muzikální provedení písně Bitva o Karlův most od skupiny Framus ? Všechno je možné. Jisté je hlavně to, že všichni členové Živelné pohromy přistoupili k nácviku a provedení se vší vážností, odpovědností a chutí. Ponejvíce však s radostí a živelností. Letošní druhé místo tak znamená zkompletování medailové sady, čtvrté bramborové medaile z roku 2007, třetího místa z roku 2006 a zlaté z loňského roku.

Živelná pohroma 2009 - obsazení:

 

Karel Domín (zpěv, rumba koule), Hanka Ťupová (zpěv), Lenka Hintermüllerová (zpěv, paličky), Tomáš Jára (zpěv, paličky), Jitka Konrádová (taneční sekce), Miloš Šesták (flétna), Karel Hladeček (housle, zpěv), Ondřej Bouška (kontrabas, zpěv), Jan Pejchal (trumpeta, zpěv), Jan Šesták (harmonika, klávesy, zpěv), Tomáš Dvořák (zpěv, paličky), Luboš Jiříček (zpěv, paličky).

 

 

Březen 2008 - Získali jsme Bohunický dřevák !!

Živelná pohroma získala na XX.ročníku přehlídky Bohunický dřevák nejvíce hlasů diváků a zvítezila tak v konkurenci 14 hudebních skupin. nadchli jsem písněmi Já na tom dělám (v originále, který byste nepoznali, od Bratří Ebenů) a A vy páni muzikanti (této písni jsme pro změnu dali jiný, lepší text). Byli jsme opět velmi živelní.

Letošní obsazení:

Karel Domín (zpěv, buben), Hanka Ťupová (zpěv), Lenka Hintermüllerová (zpěv, chrastidlo), Irena Vondrášková (zpěv), Robert Valenza (zpěv a tleskání), Tomáš Jára (zpěv, paličky), Jitka Konrádová (taneční sekce), Miloš Šesták (zpěv), Anežka Roznerová (zpěv, bubínek), Kral Hladeček (housle, zpěv), Ondřej Bouška (kontrabas, zpěv), Jan Pejchal (trumpeta, zpěv), Jan Šesták (harmonika, zpěv).

 

To je on !!!!

 

video ukázka - asi 3 sekundy :-) zde

 

A vy páni muzikanti - text

 

A vy páni muzikanti, diváci a hosté, nedivte se, že jsme tady, žetony nám noste.

Když můžou Tejňáci, proč ne Čihovice, aby byla spravedlnost aspoň při muzice.

 

A vy páni muzikanti, diváci a hosté, nedejte se přemlouvati, žetony nám noste.

Jsme lidé bohatí na těle i duchu a tak jsme vám sem přinesli taky trochu vzruchu.

 

A vy páni muzikanti, diváci a hosté, tam, kde šlápne naše noha, tráva neporoste.

My Živelná pohroma jsme tu jako doma, a tak dneska Čihovice drtí Bohunice.

 

 

 

Březen 2007 - Bohunický dřevák

Byl to boj a nervy. O Bohunický dřevák se 24.března ucházelo 11 skupin. Naše hudební skupina Živelná pohroma podle mnohých posluchačů předvedla velice zdařilý výkon, prý lepší než v loňském roce. Nejprve nadchla publikum rytmickou bluesovou verzí známé písně Běží liška k Táboru, která se přidáním tří slok blížila staročeským baladám či pražským kupletům. Těm, co naši píseň neslyšeli, prozradíme, že ježek se za rozpíchání pytle se zázvorem dočkal krutého trestu, ovšem ani liška spravedlnosti neunikla. Druhým songem byla naše verze písně Zrcadlo, kterou kdysi zpíval Černoch a nedávno Muk. Vyzdvihněme heroický výkon Káji Domína na bubínek, skvělé pěvecké kreace Hanky Ťupové, Jany Haisové, Irenky Vondráškové, Lenky Hintermüllerové, Roberta Valenzy, Tomáše Járy i Miloše Šestáka, který v mezičase se stivínovským zápalem doplňoval doprovod o zvuk zobcové flétny. Děkujeme samozřejmě basistovi Petrovi Rohlenovi, kytaristovi Jardovi Ročkovi a houslistovi Karlovi Hladečkovi. Ti všichni nakonec v ostré konkurenci přesvědčili 23 diváků, aby hodili svůj žeton do naší sklenice. To nám vyneslo čtvrté místo !!!!!! Prosté počty pak napovídají, že kdyby se zúčastnili naši někteří nemocní fandové a fanynky, obhájili bychom loňské třetí umístění. Ale radost z předvedeného výkonu a společného hraní byla velká.

 

Březen 2006 - Bohunický dřevák

Kdo by si to pomyslel. Naše dvouměsíční snažení nacvičit v hudební dílně dvě soutěžní písně vyvrcholilo v sobotu 25.března, kdy jsme vystoupili na 18.ročníku Bohunického dřeváku. V soutěžním bloku vystoupilo celkem 13 amatérských country a folkových skupin z Týna nad Vltavou a okolí. Naše skupina Živelná pohroma, která hrála ve složení Karel Domín, Lenka Hüntermillerová, Irenka Vondrášková, Jana Haisová a Robert Valenza – zpěv, Petr Rohlena – kontrabas, Jarda Roček – kytara, Honza Pejchal – trumpeta, Honza Šesták – klávesy a Miloš Šesták – flétna, vystoupila jako čtvrtá v pořadí. Hned první flák Jako kotě si příst přinesl v polovině rytmický potlesk diváků a celý sál zpíval společně s námi refrén. Po závěrečném pampáraparapampara se spustil obrovský aplaus. I v nejhorších chvílích připomínala atmosféra písně a obecenstva ty nejlepší okamžiky Semaforu.

 

Druhá píseň se sólistou Karlem Domínem byla velmi povedenou trampskou cover verzí lidové písně Široký, hluboký s krásnou jazzovou melodickou linkou pejchalovic trumpety. To už diváci opravdu nevěřili vlastním očím a uším. Loučili se s naší Živelnou pohromou velkolepě a my pak šťastní, ale napjatí, čekali do půl osmé večer na vyhlášení soutěže. To přineslo nečekané rozuzlení. Jen krok za skvělým folkovým triem Epydemye a dva kroky za postaršími matadory country ze skupiny USB jsme díky hlasům diváků skončili  na krásném třetím místě jako PŘEKVAPENÍ VEČERA, jak pravil vyhlašovatel Ruda. Úžasný zážitek. Nezbývá než všechny zúčastněné pochválit a poklepat na rameni.

Ovšem úspěch je to také zavazující. Vyzkoušeli jsme si, že všechno jde, když se chce, nic není nemožné, ale chce to na sobě pracovat. Takže dalším pokračováním hudební dílny a novým pokusům zdar.

 

 

 

 

 

Česky Deutsch

Vyhledat v textu

10. 11. Evžen

Zítra: Martin

 Velice děkujeme Nadaci ČEZ za podpoření projektu "Anežka jde do školky".

 logo - Nadace ČEZ.jpeg

 

Naše velké poděkování patří městu Týn nad Vltavou

img.obrazky.cz.jpgza finanční podporu.

 

Zároveň děkujeme

Logo - Temelín.jpg

V rámci projektu Oranžový rok 2016 jsme pro Vás připravili slavnostní otevření nových prostor Obchůdku u sv. Anežky (původní Dobromysl)

 

Dejte nám palec nahoru také na Facebooku

 

I naše nová dílna MERINO se prezentuje na Facebooku.

Podívejte se ZDE

Návštěvnost stránek

462474
TOPlist
foot